Дијабетот зема замав: Јадете го ова за да се спасите од болеста

Дијабетот зема замав: Јадете го ова за да се спасите од болеста

Дијабетесот денес е една од најраспространетите болести кои се повеќе земаат замав.Постојат и природни лекови кои можат да ви помогнат да го намалите ризикот од болеста.

Имено, со истражувањата е откриено дека три порции јаболка неделно, или три порции боровинки или грозје, помагаат да се намали ризикот од дијабет од типот 2.

На овој начин ќе си помогнете за состојбата.

Повеќе на Готви.мк:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*