Го претвараат салото во мускули – Хранете се вака и бидете фит до летото

Го претвараат салото во мускули – Хранете се вака и бидете фит до летото

Омега три масните киселини многу помагаат и ги претвараат сите делови на телото кои имаат сало во мускули.Јадете многу намирници кои се богати со нив. Освен што помагаат за слабеење и зацврстување на телото, помагаат и за правилна работа на срцето, го намалуваат ризикот од крвен притисок и помагаат и при артритис.

Јадете намирници богати со омега три киселини како чиа семе, ленено семе, ореви, лосос, сардини, тикви и тофу.

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

 

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*