Не се трујте со апчиња: Најмоќен домашен лек за инфекции на уринарен тракт

Не се трујте со апчиња: Најмоќен домашен лек за инфекции на уринарен тракт

Направете си сами лек за уринарни инфекции кој е подобар и од антибиотици и лекарства.

Состојки:

  • 4 чаши вода 
  • 4 лажици мелен магдонос

Подготовка и употреба:

  1. Прво треба да ги иситните магодносот, вклучувајќи ги и стеблото и корењата. Потоа мора да сварите најмалку 4 шолји вода.
  2. Отстранете ја водата од оган и натопете го сецканиот магдонос во неа. 
  3. Оставете да стои околу 20 минути, а потоа процедете. 
  4. Пијте 4 чаши од овој чај најмалку 7 дена за лекување инфекција на уринарниот тракт.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Магдонос и сода бикарбона 

Исечете го магдоносот без да се лепи на ножот

Здравствени придобивки од магдоносот

Прочистете го организмот и слабејте со магдонос

Леб со маслинки и магдонос

Магдоносот е најздрав додаток

 

 

 

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*