Расонете се со смути со ананас – вкус на пролетта полн витамини

Расонете се со смути со ананас – вкус на пролетта полн витамини

Направете вкусно пролетно смути полно со витамини за здравје и енергија цел ден.Ова е рецептот:

Состојки:

  • 1 шолја ананас 
  • ½ шолји јогурт 
  • 1/3 шолји млеко 
  • 2 лажици мед 
  • 4 коцки лед

 

 

Подготовка:

  1. Се ставаат сите состојки во блендер и се добива хомогена смеса. 
  2. Матете од прилика две минути. 
  3. Одлично е и вкусно.

 

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Смути за старт на денот

За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек

Неодолив сок од јаболка

Сок од домати – витамини и супер вкус

Слатка зимница: Домашен сок од крушки

Чаша на ден и ќе бидете здрави како дрен

Овој сок ги решава сите проблеми со главата и нервозата

Направете сок од краставица

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*