Маска за здрава и сјајна кожа – го затега лицето и чисти од акни

Маска за здрава и сјајна кожа – го затега лицето и чисти од акни

Направете си сами маска за лице од куркума која навистина делува за здрава и сјајна кожа, како и против акни.

Состојки:

  • 1 лажица гел алое вера
  • 1 лажица мед
  • 1 лажичка мелена куркума

 

 

Подготовка и употреба:

  1. Се меша се убаво за да се добие еднолична паста, доволно течна да се нанесе на лице.
  2. Нанесете на лицето и вратот, па нека делува половина час.
  3. Потоа измијте се со млака вода и ставете си крема за лице.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Сода бикарбона – замена за 8 скапи препарати за нега

Како да ја отстраните бојата за коса која не ви се допаѓа?

Брз пилинг за меки усни – Ви требаат само 2 состојки

Природна маска за отстранување на митесерите од носот

Ослободете се од стресот со 5 минутна масажа на прстите

 

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*