Ќе ги снема мирисите од тавите, дури и од пржена риба или месо – Има евтино средство

Ќе ги снема мирисите од тавите, дури и од пржена риба или месо – Има евтино средство

Има лесен и едноставен начин да ги тргнете сите непријатни мириси од вашите тави и тенџериња за готвење и тоа многу брзо, дури и ако ги користите со години.Ако ставите во шерпата, тавата или тенџерето три лажици алкохолен оцет, како и 250 мл. вода, па сето ова го варите 5-6 минути до вриење, ќе се отстранат непријатните мириси.

Ова средство отстранува и мирис на пржена риба.

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Ќофтиња во доматен сос

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

Домашни ќофтиња

Ќофтиња од тиквица

ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири

Најдобар рецепт за домашно ќофте

 

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*