Сочни шницли: Најмекото месо кое ќе го пробате

Сочни шницли: Најмекото месо кое ќе го пробате

Месото подготвено на овој начин ќе ве воодушеви од мекоста и сочноста…

Состојки:

  • 8 шницли
  • 200 гр рендано гауда сирење
  • 1 дл доматен сос
  • сол
  • бибер
  • зачини по желба

Начин на подготовка:

  1. Шницлите добро исчукајте ги и зачинете ги. Пржете ги брзо и кратко на маслиново масло додека не добијат златна боја.
  2. Доматниот сос ставете го во тавата во која ги пржевте шницлите и кратко динстајте. Посолете, зачинете и прелијте го сосот преку шницлите.
  3. Посипете со рендано сирење и печете на 180 степени 30 минути.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо

 

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*