Сите непријатни мириси од фрижидерот ќе исчезнат – Ви треба намирница од 7 денари

Сите непријатни мириси од фрижидерот ќе исчезнат – Ви треба намирница од 7 денари

Фрижидерот е место кое колку и да го одржуваме и чистиме поради разните видови храна се собира многу непријатен мирис.Се што ви треба за фрижидерот да не ви мириса лошо е еден сунѓер за миење садови, и мал пластичен сад.

Ставете малку сода бикарбона во садот, па ставете го сунѓерот во него.

Ставете и капак на садот, но направете дупки на неколку места за да дише.

Така воздухот ќе циркулира и ќе се неутрализираат мирисите.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Никогаш веќе нема да има пипци брашното

Коктел од домати

Има еден начин за порцеланот да блеска

Исчистете ја машината за садови

Машината за садови се чисти во три чекори

Неверојатен рецепт со кој може да ги оставите цигарите

Храна која задолжително треба да ја консумираат пушачите

Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по јадењето?