Нов рецепт за витаминска салата – една состојка менува се

Нов рецепт за витаминска салата – една состојка менува се

Направете вкусна салата полна со витамини, идеална за овој период од годината.

Не само што е здрава, туку и брзо се прави.

Состојки:

  • 1 цвекло
  • корен од целер
  • 2 моркови
  • 1 кисело јаболко
  • 2 дл. јогурт

 

 

Подготовка:

  1. Се мие и лупи цвеклото, па се лупи и јаболкото и целерот, како и морковот.
  2. Се рендаат крупно, па се ставаат во сад со јогуртот.
  3. Се лади и се послужува.

Повеќе Готви.мк рецепти:

Мимоза салата во ново руво

Брза крем салата со јогурт

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата