Топи сало во „петта брзина” – напивка со која ќе имате стомак како на манекенка

Топи сало во „петта брзина” – напивка со која ќе имате стомак како на манекенка

Направете си вкусен и моќен напиток за диета со кој ќе бидете фит до летото. верувајте, топењето килограми го става во петта брзина.

Состојки:

  •  300 милилитри вода на собна температура 
  • исцеден сок од половина лимон 
  •  ѓумбир

 

 

Подготовка:

  1. Се цеди лимонот, се ренда ѓумбирот и се става во водата. Нека стои неколку минути па испијте го наутро на празен стомак. 
  2. Навистина делува, се користи седум дена па се прави кратка пауза.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?