Деликатесна крем салата со пченка и компир

Деликатесна крем салата со пченка и компир

Направете вкусна салата со многу пченка и зеленчук.Ова е рецептот:

Состојки:

  • 500 гр. пченка
  • 1 обарен компир
  • 150 гр. шунка
  • 50 гр. сусам пржен
  • 1 павлака
  • 100 гр. мајонез

Начин на подготовка:

  1. Компирот и пченката се варат, мијат и цедат, па се ставаат на чинија, така што компирот се сече на коцки, а пченката се става цела.
  2. Се сече и додава шунката, се става запржен сусам, се става павлака и мајонез и се убаво се меша и лади, па послужува.

Повеќе Готви.мк рецепти:

Мимоза салата во ново руво

Брза крем салата со јогурт

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата