Вкусен намаз за секој оброк – супер идеја да ги искористите фарбаните јајца

Вкусен намаз за секој оброк – супер идеја да ги искористите фарбаните јајца

Направете вкусен и пикантен намаз од јајца.Ова е рецептот:

Состојки:

  • 100 гр. маргарин 
  • 2 варени јајца 
  • 2-3 сардели од масло 
  • 1 лажиче сенф 
  • сол 
  • бибер

 

 

Подготовка:

  1. Се мати пенасто маргаринот, се додаваат иситнетите јајца, па сол и бибер и сарделите. 
  2. Се се сомелува заедно и се става сенф. 
  3. Послужете, брзо е и лесно.

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

Велигденски јајца со ружички

Фарбање јајца со памук

Офарбајте јајца со весници

7 техники за фарбање јајца

Сакате совршено пржени јајца?