Акните стануваат минато без скапи препарати – внесете го ова во оброците

Акните стануваат минато без скапи препарати – внесете го ова во оброците

Ако мака мачите со акни по лицето и телото, тогаш треба да внимавате не само на негата и производите кои ги користите, како и хигиената, туку и на храната.За проблематична кожа се препорачува да се јаде храна богата со цинк, кој го намалува воспалението.

Го има во спанаќ, месото и оризот.

Јадете и храна богата со мега 3, како риба, јаткасти плодови, која помага кожата да е чиста, потхранета и мека.

Јадете и ферментирана храна или јогурт бидејќи има многу важни пробиотици.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Сода бикарбона – замена за 8 скапи препарати за нега

Како да ја отстраните бојата за коса која не ви се допаѓа?

Брз пилинг за меки усни – Ви требаат само 2 состојки

Природна маска за отстранување на митесерите од носот

Ослободете се од стресот со 5 минутна масажа на прстите

Студени раце и стопала? Еве на кои здравствени проблеми може да укажуваат

5 природни маски за лице против акни

 

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*