Температурниот шок носи многу настинки: Бидете здрави со оваа домашна смеса

Температурниот шок носи многу настинки: Бидете здрави со оваа домашна смеса

Температурниот шок кој деновиве се случува во Македонија, секако влијае на здравјето. По сонцето и пролетта среде зима, сега имаме зима среде пролет.Направете си домашен напиток против настинка за минусните температури.

Состојки:

  • 1 банана
  • ½ авокадо
  • ½ шолји кокосово масло
  • ½ шолји млеко
  • ½ лажица лимонов сок
  • малку екстракт од бадеми

Се меша се во блендер и се пие. Помага за ослабнат имунитет, за настинка, грип, болно грло.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Чај против грип и настинка

Магичен природен лек за грип

Чај за желудникот – нема да имате мака

Чај кој лекува од сите болести и чисти од отрови

Чај против слабокрвност

Домашни чајни кекси

Чај од шумска јагода

Чај од леска – малкумина знаат колку лекува

Здравствени придобивки од чајот од магдонос