Брз појадок за цело семејство: Кришки со шунка, јајца и мајонез

Брз појадок за цело семејство: Кришки со шунка, јајца и мајонез

Направете вкусни лепчиња за почеток на денот. Навистина се ароматични и хранливи.Ова е рецептот за нив:

Состојки:

  • 2 лепињи 
  • 200 гр. шунка 
  • 2 варени јајца
  • мајонез 
  • малку зелена салата

 

Начин на подготовка:

  1. Се сечат лепињите на кришки, на секоја половина се мачка мајонез, се става лист салата. 
  2. Се става и шунка, па сечените варени јајца.
  3. Ставете уште една кришка горе.

 

 

Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk:

Појадок за 15 минути – заборавен а толку вкусен

Солена торта со палачинки

Топли пирошки со сирење

Мини проја со фета

Појадок од стар леб

Леб кој не дебелее

Појадок во шолја

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*