Избелете ги јајцата за Велигден – трик со кој нема да пукнат (Видео)

Избелете ги јајцата за Велигден – трик со кој нема да пукнат (Видео)

Ова е супер трик за тоа како да ги избелите јајцата за Велигден, за бојата поубаво да се фати и да имате супер офарбани јајца.Ви треба вода, оцет и секако јајцата.

Се варат 10 минути, а кога водата ќе зоврие, се вади пената, а како што ќе излегува бојата, така и пената ќе биде се потемна.

Бојата се вади така што од оцетот и вриењето всушност се лупи:

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

За јајцата да не пукнат при варењето

Фарбање јајца со памук

Офарбајте јајца со весници

7 техники за фарбање јајца

Сакате совршено пржени јајца?

ВИДЕО: Дали досега погрешно сме ги пржеле јајцата?

ВИДЕО: Шест одлични готварски трикови

ВИДЕО: Готварски трик – како одеднаш да излупите 3 варени јајца

Ги чувате јајцата на вратата од фрижидерот?

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*