Маска за лице од 2 состојки – подобра од секој пилинг

Маска за лице од 2 состојки – подобра од секој пилинг

Лимонот и содата се еликсир за лицето. Ако сакате убава и негувана кожа, направете ја оваа маска:

Состојки:

  • лимонов сок
  • 2 лажички сода бикарбона

Подготовка и употреба:

  1. Промешајте лажичка лимонов сок со две лажички сода бикарбона. Мешајте додека не добиете бледо жолта паста.
  2. Намачкајте го лицето и вратот. Нанесената маска држете ја 15 минути.
  3. Користете топла, влажна крпа и избршете ја маската од лицето.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Сода бикарбона – замена за 8 скапи препарати за нега

Како да ја отстраните бојата за коса која не ви се допаѓа?

Брз пилинг за меки усни – Ви требаат само 2 состојки

Природна маска за отстранување на митесерите од носот

Ослободете се од стресот со 5 минутна масажа на прстите

Студени раце и стопала? Еве на кои здравствени проблеми може да укажуваат

5 природни маски за лице против акни

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*