Видео: Наместо да ги фрлите – офарбајте јајца со стари весници

Видео: Наместо да ги фрлите – офарбајте јајца со стари весници

Доаѓа големиот и тежок христијански празник Велигден. Домаќинките вапцаат црвени јајца од рано наутро, а потоа и јајца во други бои.Ова е креативна идеја за оние кои имаат дома весници. Наместо да ги фрлите, искористете ги вака.

Повеќе на Gotvi.mk:

Фарбање јајца со памук

Офарбајте јајца со весници

7 техники за фарбање јајца

Сакате совршено пржени јајца?

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*