Шехерезада торта – нема повкусен десерт (Видео)

Шехерезада торта – нема повкусен десерт (Видео)

Пробајте ја оваа торта, нема да згрешите. Се прави едноставно, а вкусот е фантастичен!

Состојки:

  • 160 мл млеко
  • 240 гр пудинг од карамела
  • 10 лажици шеќер
  • 250 гр маргарин
  • турски бисквити
  • 400 гр шлаг разматен со 600 мл вода

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*