Најголеми непријатели на рамниот стомак – никако не ги јадете овие намирници

Најголеми непријатели на рамниот стомак – никако не ги јадете овие намирници

Секое тело е различно, некои од нас не се дебелеат, некои како што се вели, се дебелеат и од вода.Ако сте склони кон дебелеење, нутриционистите советуваат кои намирници да ги избегнувате во оброците.

Тука е сирењето кое важи за исклучително здрав и вкусен млечен производ, но има многу масти, па дел од нив се задржуваат токму на стомакот.

Секако, први на листата се и газираните сокови кои предизвикуваат пет пати побрзо да се наталожат масните наслаги на стомакот, а секако главна причина е шеќерот.

Тука спаѓаат и благото, или десертите, секако поради шеќерите, а на листата е и шеќерот сам по себе, бидејќи одамна е познато дека штети на телото и треба да се избегнува, особено ако сакаме рамен струк.

Важни се и здравата исхрана и вежбањето во овој процес на слабеење.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Ја прогласуваат за најдобра диета осум пати

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*