Ставете го ова во кесата – И утредента лебот ќе биде еднакво свеж

Ставете го ова во кесата – И утредента лебот ќе биде еднакво свеж

Лебот одговара со сите видови јадење, навистина е здрав и хранлив, а сите го сакаме на трпезата.

Сепак, некои видови леб кога еднаш ќе се отвори, брзо се стврднуваат.

ПСепак, пстои мал трик кој може да го искористите. Потребно ви е мало парче целер. Целерот брзо и лесно апсорбира влага и дава свежина. Излупете го и ставете го во кесата во која го чувате лебот.

Така, лебот подолго време ќе остане свеж и ќе има посвеж вкус.

Прочитај рецепти на Gotvi.mk:

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*