Нутриционистите советуваат: Ви треба оваа смеса за да го топите салото на стомакот

Нутриционистите советуваат: Ви треба оваа смеса за да го топите салото на стомакот

Ако и вие сте меѓу оние луѓе кои имаат вишок околу стомакот, дел од телото кој најтешко ослабува, нутриционистите имаат супер вкусен, здрав и ефикасен рецепт за вас:

Состојки:

  • 3 моркови
  • 1 цвекло
  • неколку стапчиња целер
  • 1 шолја спанаќ
  • 1 јаболко
  • 1 краставица
  • 2 ротквици
  • 1 лимон

Начин на подготовка:

  1. Подготовката не може да биде поедноставна од ова. Се добро се мие, лупи, ситни, па блендира.
  2. Смесата се става во тегла и се консумира наутро на празен желудник.

Ве потсетуваме дека во процесот на слабеење многу е важно да имате избалансиран дневен внес на калории, како и да имате умерена физичка активност секој ден во времетраење од најмалку 30 минути.

Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина, ниту за лекарствата препишани од доктор. Природните рецепти служат само како додатоци во исхраната и превенција. Не ги употребувајте доколку сте преосетливи на некоја од природните намирници.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*