Ванилици со ореви – нема повкусни колачиња!

Ванилици со ореви – нема повкусни колачиња!

Подгответе традиционални ванилици со ореви – нема повкусни!

Состојки:

  • 440 гр маргарин
  • 200 гр шеќер во прав
  • 4 жолчки
  • 200 гр мелени ореви
  • 600 гр брашно + 150 гр
  • 1/2 лажичка прашок за печиво

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:

 

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

 

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*