Јајца во микро готови за 45 секунди (Видео)

Јајца во микро готови за 45 секунди (Видео)

За оние кои имаат многу обврски, па немаат време за ручек на работа, постои еден лесен и едноставен начин да подготвите јајца во микро печка.

Може да ги приготвите за само 45 секунди на најсилна температура.

Ви треба малку маргарин кој ќе го ставите во сад, па ќе ги ставите јајцата. Со нож или вилушка направете дупчиња во жолчките за да не пукнат при печењето. Тоа е многу важно бидејќи во спротивно може да се распрска во микро печката.

Ова е совршено кога се брзате за на работа или доколку имате микро печка и на работното место.

Деталното упатство погледнете го во ова видео:

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

Сакате совршено пржени јајца?

ВИДЕО: Дали досега погрешно сме ги пржеле јајцата?

ВИДЕО: Шест одлични готварски трикови

ВИДЕО: Готварски трик – како одеднаш да излупите 3 варени јајца

Ги чувате јајцата на вратата од фрижидерот?

ВИДЕО: Ова се прави од картон од јајца

Мафини со јајца на око

Печени јајца со сос

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*