Пилешко месо со бело вино – Звучи едноставно, а толку е вкусно

Пилешко месо со бело вино – Звучи едноставно, а толку е вкусно

Звучи како едноставно јадење, но кога ќе го пробате ќе се воодушевите, а и аромата е повеќе од неодолива.

Ви требаат неколку намирници:

Состојки:

  • 4 парчиња пилешко пмесо
  • мед
  • брашно
  • бело вино
  • масло
  • 4 чешни лук

Начин на подготовка:

  1. Месото се посолува и се става мед врз него. Се остава два часа да се олади и да впие, па убаво се поминува од сите страни во тањир со брашно, па во тањир со сусам. Пржете го во сад со малку масло.
  2. За време на пржењето во садот се става и малку бело вино, сечканиот лук, како и зачини по избор.
  3. Со тој сос потоа прелијте го месото и послужете го.

На здравје!

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

Плескавици со еден додаток

Плескавици од пилешко и шампињони

Поховани батаци

Батаци во сос

Гурмански батаци

Вкусни месни залаци

Пита со мелено месо и праз

Слатка зелка со мелено месо

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*