Смути од две состојки – Полно витамини, моќна комбинација за имунитет

Смути од две состојки – Полно витамини, моќна комбинација за имунитет

Можна комбинација за здравје и имунитет која штити од болести.

Ова е сè што ви треба за здраво смути:

Состојки:

  • 1 поголемо парче ѓумбир
  • 1 лажичка цимет
  • 1 шолја спанаќ
  • 1 шолја вода

Начин на подготовка:

  1. Се става сè во блендер и се мати.
  2. Одлично е за детоксикација на телото, намалување на надуеноста и подобра работа на цревата.
  3. Богато е со витамини и има одлична хранлива вредност. Го зајакнува имунитетот, особено е препорачливо за во зимските денови.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Смути за старт на денот

За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек

Неодолив сок од јаболка

Сок од домати – витамини и супер вкус

Слатка зимница: Домашен сок од крушки

Чаша на ден и ќе бидете здрави како дрен

Овој сок ги решава сите проблеми со главата и нервозата

Направете сок од краставица

Кашест сок од кајсии

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*