Овие намирници ве држат сити – Сојузници во борбата со килограмите

Овие намирници ве држат сити – Сојузници во борбата со килограмите

Ако сакате да бидете фит, да намалите килограми и да бидете во топ форма, покрај напорното вежбање, треба да внимавате и што јадете.

Наместо да се откажете од омилената храна, јадете ги правите намирници и топете килограми.

Меѓу намирниците кои ве прават сити, не дебелеат и се вкусни, спаѓаат следниве:

Капини

Малини

Боровинки

Рибизли

Јагоди

Брусници

Кељ

Блитва

Спанаќ

Зелка

Авокадо

Јаболков оцет

Кокосово масло

Ви препорачуваме да ги консумирате меѓу оброци, а особено после 19 часот, наместо внесување на обилна храна.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*