Брз и едноставен ручек: Шпагети со шампињони

Брз и едноставен ручек: Шпагети со шампињони

Шпагетите се секогаш вистински избор, а доколку ги комбинирате со печурки шампињони ќе добиете хранлив и вкусен оброк!

Состојки:

  • 300 гр шпагети
  • 200 гр шампињони
  • сол
  • бибер
  • 200 гр кисела павлака Пекабела
  • 1 помал праз
  • сончогледово масло

Начин на подготовка:

  1. На сончогледово масло пропржете праз, да не биде баш мек, па додајте сечкани шампињони и сè убаво издинстајте. Додајте зачини – сол, бибер.
  2. Сварете ги шпагетите, изладете ги па додајте издинстани шампињони и павлака и сè измешајте.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство

 

 

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*