Против анемија, опаѓање на коса и холестерол – Пијте по неколку голтки од овој чај секој ден

Против анемија, опаѓање на коса и холестерол – Пијте по неколку голтки од овој чај секој ден

Како народен лек, копривата има долга историја и цел список болести кои ги лекува и состојби за кои многу помага.

Копривата е добра за стимулирање на работата на органите, намалува болка во желудникот, го јакне имунитетот и забрзува метаболизмот, а делотворна е и за отстранување на штетните бактерии од телото.

Богата е со калциум, па добра е и за забите и коските на телото.

Се користи и за запирање на крварење, чистење на крвните садови и борба со анемијата.

Корисна е и против опаѓање на косата, намалување на ризикот од дијабетес, како и намалување на холестерол.

Ја враќа силата и енергијата на телото.

Затоа, купете чај од коприва, испијте го топол и така заштитете го и подобрете го здравјето. Пијте го овој чај секој ден – природен е.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Чај за желудникот – нема да имате мака

Чај кој лекува од сите болести и чисти од отрови

Чај против слабокрвност

Домашни чајни кекси

Чај од шумска јагода

Чај од леска – малкумина знаат колку лекува

Здравствени придобивки од чајот од магдонос

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*