Посебен намаз од сирење и црвен пипер – Оди со секое јадење

Посебен намаз од сирење и црвен пипер – Оди со секое јадење

Направете вкусен намаз од пиперки и сирење кој е навистина богат, кремав и оди одлично со секое јадење.

Ова е рецептот:

Состојки:

  • 1/2 кг сирење
  • 2 дл павлака
  • малку мелен црвен пипер
  • сол
  • лук во прав

Подготовка:

  1. Сè се меша додека да се соедини. Количината на зачините ја ставате според ваш вкус.
  2. Одличен е во комбинација со месо или тестенини, но и друго јадење по ваш избор.

Добар апетит!

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Тартар сос

Ќе заборавите на болоњезе и тартар

Сос-деликатес

Мезе кое супер оди со тартар

Домашен сос

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*