Брз и здрав хроно ручек – Многу е вкусен, нема да накачите килограми

Брз и здрав хроно ручек – Многу е вкусен, нема да накачите килограми

Здрав, брз, хроно ручек кој е готов за пет минути.

Еве ги состојките, како и начинот на кој ќе го приготвите:

Состојки:

  • 150 гр пилешки стек
  • 1 главица кромид
  • 1 тиквичка или брокула
  • сол
  • бибер
  • маслиново масло

Начин на подготовка:

  1. Се сече ситно кромидот и се става во тава со маслиново масло да се пропржи. Додадете сол и бибер, па белото месо исечено на парчиња.
  2. Потоа се ставаат зачини по избор.
  3. Пред да го тргнете месото се додаваат и коцки тиквичка или ситни парчиња брокула.
  4. Нека се крчка 10 минути, па послужете.

На здравје!

Поврзани рецепти на Gotvi.mk:

Хроно ролат

Хроно и здрав мајонез

Хроно исхрана за здрави денови

Хроно бурек

Маринада за пилешко месо

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*