Чај кој ќе ве врати на нозе ако сте настинати или ве боли грлото

Чај кој ќе ве врати на нозе ако сте настинати или ве боли грлото

Ако имате проблем со грлото или настинавте, тогаш имаме решение за вас.

Овој чај од само две состојки ќе ви помогне да се вратите на нозе.

Состојки:

  • 1 компир
  • 1 јаболка

Подготовка:

  1. Излупете го компирот, изрендајте го ситно, па излупете ја и изрендајте ја и јаболката.
  2. Оставете да се вари додека да омекнат состојките.
  3. Процедете со газа, па испијте го чајот.

Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина и лекарствата пропишани од доктор!

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Чај за желудникот – нема да имате мака

Чај кој лекува од сите болести и чисти од отрови

Чај против слабокрвност

Домашни чајни кекси

Чај од шумска јагода

Чај од леска – малкумина знаат колку лекува

Здравствени придобивки од чајот од магдонос

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*