Салата која е полна витамини – Го чисти телото од тешката храна

Салата која е полна витамини – Го чисти телото од тешката храна

Доколку изедовте многу масна и блага храна за празниците, крајно време е телото да се прочисти.

Направете вкусна витаминска салата:

Состојки:

  • 1 краставица
  • 1 морков
  • 1 тиквичка
  • магдонос
  • сол
  • маслиново масло за јадење
  • оцет

Начин на подготовка:

  1. Се чисти и лупи зеленчукот и се ренда во сад.
  2. Се става магдоносот ситно исечен, па се додаваат и зачините, маслото и оцетот.

На здравје!

Повеќе салати на Gotvi.mk:

Вкусна салата со јајца

Цвекло со еден додаток – највкусна салата или мезе

Шарена салата

Руска салата без мајонез и шунка

Одлична салата од карфиол

Најдобриот рецепт за руска салата

Запечена цезар салата

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*