Царско печење од рерна за свечена трпеза

Царско печење од рерна за свечена трпеза

Ќе ве воодушеви начинот на подготовка на овој фантастичен, гурмански специјалитет!

Состојки:

  • 1,3 кг царско месо
  • сол по вкус
  • 1 лажичка сенф
  • 1/2 лажичка мелена црвена пипер
  • 100 мл сончогледово масло
  • 1 кг компири

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо

 

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*