Корпи со урми – Ви треба малку време и три состојки (Посен рецепт)

Корпи со урми – Ви треба малку време и три состојки (Посен рецепт)

Направете вкусен посен специјалитет со урми.

Еве како да ги направите:

Состојки:

  • 25 гр урми
  • 100 гр ореви
  • 2 лажици какао

Начин на подготовка:

  1. Подготовката е едноставна и лесна. Од урмите се вадат семките, се ставаат во блендер заедно со какаото и мелените ореви.
  2. Смесата се обликува во корпи за колачи.
  3. По вкус можете одозгора да ги прелиете со растопено посно чоколадо.

Уживајте во овој вкусен рецепт 🙂

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Посни бомбици со урми

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*