Трик кој веќе сите почнаа да го користат: Врел сунѓер ја отстранува нечистотијата

Трик кој веќе сите почнаа да го користат: Врел сунѓер ја отстранува нечистотијата

Колку пати сте биле нервозни затоа што кујната, после секое зготвено јадење, е прекриена со масни флеки?

Затоа, ви донесуваме едноставен трик кој ги отстранува дамките од кујнските елементи. Потребен ви е само сунѓер!

1. Ставете го сунѓерот под вода и внимавајте да не биде целосно влажен.

2. Ставете го во микробранова 20-30 секунди. Бидете внимателни да не се изгорите.

3. Додека сунѓерот се грее, пропрскајте ги дамките со средство за чистење со цитрусна база.

4. Земете го сунѓерот и избришете ја маснотијата.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*