Кралски доручек: Јајца во доматен сос (Видео)

Кралски доручек: Јајца во доматен сос (Видео)

Јајцата пржени во сок од домати се многу едноставни за подготовка, здрави, вкусни и со примамлив изглед. Овој рецепт морате да го пробате!

Состојки:

 • сок од домати
 • 1 главица кромид
 • маслиново масло
 • малку мелен лук
 • ким
 • црвена пипер
 • сол
 • бибер
 • 6 јајца

Начин на подготовка:

 1. Загрејте масло и издинстајте кромид, додајте пиперки додека не омекнат. Измешајте домати и додајте ги сите зачини, а потоа ставете јајца преку тоа.
 2. Покријте ја тавата и гответе 10-15 минути.

 

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Поврзани вести на Gotvi.mk

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости

Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки

Рецепт за брзо мезе за ненајавени гости

Рецепт за највкусни посни и интегрални грисини тука

 

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*