Термо диета: Јадете што сакате и колку сакате, а топите килограми

Термо диета: Јадете што сакате и колку сакате, а топите килограми

Нашето тело функционира нормално со внатрешна температура од 36,6 степени.

Ако сте на ладно, телото и понатаму ќе се труди да одржи рамнотежа, а за да се постигне совршена температура, телото почнува да ги согорува вишокот „резерви“.

Американските нутриционисти со најновите истражувања посочуваат дека со помош на зимата може да топиме килограми.

Сè што треба е по оброците кои можат да бидат какви сакате и речиси во колкава количина сакате, на ладното време да шетате барем еден час. Секако бидете соодветно облечени за зимските прилики.

Секако, не го правете тоа деновиве кога е екстремно загадено, но кога ќе има можност за прошетка, воопшто не се двоумете.

Секако, јадењето мора да биде балансирано, бидејќи доколку претерате со внес на калории, нема да можете да ослабете, туку да постигнете спротивен ефект!

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*