Со овој спреј прашината исчезнува од мебелот – Олеснете си го чистењето

Со овој спреј прашината исчезнува од мебелот – Олеснете си го чистењето

За време на претстојните празници сакаме да блескаат нашите домови. Наместо да давате пари за скапи средства за чистење, направете ги сами во кујната.

Состојки:

  • 1 шолја вода
  • 1/4 шолјa оцет
  • 2 лажици маслиново масло
  • 10 капки есенцијално масло

Ставете ги сите состојки во прскалка, измешајте убаво, па избришете го мебелот.

Ќе сјае, а вие ќе имате потреба да бришете прашина поретко.

Напомена: Маслата се ставаат со цел да добиете посјајни површини, како и мирис при чистењето. Доколку сакате, можете смесата да ја направите само од вода и оцет.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Домашен спреј за прашина

Измешајте ги овие состојки и нема да видите дома прашина

Домот ќе блеска за празниците

Нема веќе мака со бришењето прозорци

Прозорците избришете ги со газиран сок

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*