Ги елиминира штетните паразити – Помага и за главоболка, но и алеригии

Ги елиминира штетните паразити – Помага и за главоболка, но и алеригии

Маслото од црн орев е многу корисно и здраво, а помага за да се ослободиме од сите несакани паразити во телото.

Помага и при главоболка, болки во вратот и грбот, алергии, неправилна работа на штитната жлезда, како и намалена енергија.

Инаку, црниот орев е дрво високо 30 метри. Расте во Северна Америка, но почнало да се култивира и во Европа.

Помага и за брадавици по телото, хемороиди, астма, херпеси и разни инфекции и кожни болести.

Повеќе совети на Gotvi.mk:

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*