Ставете коцка лед на плескавиците пред печењето – Нема посочно месо

Ставете коцка лед на плескавиците пред печењето – Нема посочно месо

Може да ви звучи чудно, но ако сакате сочно и вкусно месо на скара, потребно е да го знаете овој мал трик.

Имено, ако сакате да испечете плескавици, ставете на нив коцка мраз на средина додека ги печете.

Ќе бидат посочни и повкусни.

Секако, секогаш користете свежи намирници, како и смеса за плескавици која е тазе направена.

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

Руски гулаш со најкремаст сос

Сочно месо во сос

Црвен сос во шампињони

Сочни шницли во сос од кромид

Тартар сос

Кременадли во ајвар сос

Пикантно пилешко во лут сос

Батаци во сос

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*