Никогаш не мешајте млеко со ова овошје – Може да ви создаде болки во стомакот

Никогаш не мешајте млеко со ова овошје – Може да ви создаде болки во стомакот

Дел од нас уживаат во појадокот составен од млеко со мусли, разни плодови и овошје, но некои комбинации можат да предизвикат болки и мачнини во стомакот.

Не ви препорачуваме да комбинирате млеко и ананас. Многу е веројатно да ви предизвикаат стомачни тегоби, како и надуеност, дијареа и главоболка.

Здрави се за јадење, но немојте да ги комбинирате заедно.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Златно мелко – извор на здравје

Вака продолжете го рокот на млекото

Додадете млеко во чајот

Торта со чоколадно млеко

Додадете лажица од ова во млекото

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*