Опасната бактерија може да исчезне со оваа мешавина од кујната

Опасната бактерија може да исчезне со оваа мешавина од кујната

Сите кои мака мачат со хеликобактери пилори, знаат колку е опасна оваа бактеријата и какви проблеми создава.

Надуеност, тегоби, дебелеење, болки во стомакот, а ако сето ова не се третира може да дојде и до чир и други поголеми проблеми.

Бактеријата е отпорна на некои лекови, но оваа смеса може да ви помогне да ја искорените истата.

Состојки:

  • 1 брокула со средна големина
  • зовриена вода
  • малку морска сол

Начин на подготовка:

  1. Во тенџере се ставаат брокулата исечена на цветови, водата и морската сол, па се остава на оган. Откако ќе почне да врие, се трга на страна и се остава да се олади.
  2. Се пие наутро на празен желудник.
  3. Се користи 4 седмици, па се прави пауза.

Природните рецепти не се замена за терапијата препишана од лекар! За било кои посериозни здравствени проблеми задолжително појдете на лекар!

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Хеликобактери го напаѓа желудникот – овој зеленчук ја уништува

Хеликобактери е најопасна бактерија

Се бори со бактеријата отпорна на лекови

За тегоби и надуен стомак

Тестенини со брокула

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*