Вака отстранете ги дамките од кујнските крпи – Решението е многу евтино

Вака отстранете ги дамките од кујнските крпи – Решението е многу евтино

Ако имате проблем со дамките на кујнските крпи, тогаш ова може да биде решението за вас.

Потребна ви е само сода, која е позната како намирница која чисти речиси се.

Направете раствор од топла вода и сода па искиснете ги крпите во овој раствор.

Се става 5 лажици сода на 5 литри вода.

Дури и ако веднаш не се извадат дамките, повторете ја постапката со наредното перење кога би требало целосно да исчезнат.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Крпите се валкани и по перењето? – еве што да правите

Измешајте сода со една намирница за да сте здрави како дрен

Магдонос и сода бикарбона скапи препарати

Сода бикарбона – замена за осум скапи препарати

Мијте го лицето со сода

Измешајте сода бикарбона и мед