Мелем за испукани и болни пети – Помага една намирница од кујната

Мелем за испукани и болни пети – Помага една намирница од кујната

Ако имате проблем со болни и испукани пети, тогаш решението е во кујната.

Сè што ви треба е маслиново масло. Земете со прстите малку маслиново масло и нанесете го на петите, па размачкајте нежно за да се впие.

Правете го ова навечер, па облечете чорапи и оставете да делува преку ноќта.

Може да го повторувате и по неколку пати неделно.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Додадете една состојка во маслиновото масло и нема да се разболите

Измеша кафе и маслиново масло

Природен лек за анемија и импотенција

Мелем за испукани пети

Три намирници од кујната за испукани пети