Додадете една лажица од ова во шампонот – Косата ќе се смени целосно

Додадете една лажица од ова во шампонот – Косата ќе се смени целосно

Ако сакате здрава, сјајна и мека коса, сè што треба е да додадете една состојка од кујната во вашиот шампон пред бањањето.

Додадете лажичка шеќер која ќе делува како пилинг, ќе ги елиминира сите мртви клетки од главата и ќе ја направи косата сјајна.

Обидете се и очекувајте добар резултат.

Повеќе поврзани вести на Gotvi.mk:

Клучни совети против oпаѓање на косата кај мажите

Нема да ви падне влакно од косата со оваа смеса

Исправете ја косата на здрав и природен начин

Како да ја отстраните бојата на коса која не ви се допаѓа

Маска за коса со која не се мерат ни најскапи препарати

Ви паѓа и ви се крши косата? – ова е решение

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*