Домашна лисната пита во 24 крцкави слоеви со спанаќ и сирење (Видео)

Домашна лисната пита во 24 крцкави слоеви со спанаќ и сирење (Видео)

Вкусна лисната пита по оригинален рецепт на Милица Михаиловиќ…

Состојки:

  • 800 гр брашно
  • 450 мл топла вода
  • неполна лажица сол
  • 175 гр маргарин
  • 250 спнаќ
  • 400 гр сирење

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*