Како да се ослободите од салото на стомакот – За тенок струк следете ги овие совети

Како да се ослободите од салото на стомакот – За тенок струк следете ги овие совети

Многу девојки мака мачат да дојдат до тенок струк, а познато е дека салото на овој дел од телото најлесно се наложи, а најтешко се симнува.

Ако сакате да слабеете во овој дел од телото потребно е да јадете јаткасти плодови, маслиново масло, боровинки, ананас, јаболки и свежо овошје и зеленчук.

Исто така, користете и кокосово масло кое е многу здраво. Избегнувајте масна храна и шеќери, а многу е важно да јадете балансирано, но и да имате умерена активност како пешачење од најмалку половина час секојдневно.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

ВИДЕО: Рецепт за природна маска против акни и мозолчиња

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*