Пастармка на жар по стар манастирски рецепт

Пастармка на жар по стар манастирски рецепт

Пастармката спаѓа во најздравите риби – затоа и треба почесто да ја јадете!

Состојки:

  • 1 кг свежи пастармки
  • магдонос
  • сол
  • бибер
  • лук
  • масло

Начин на подготовка:

  1. Исчистените пастармки наполнете ги со изгмечен лук, магдонос и бибер, посолете, малку посипете со маслиново масло и печете на скара по десетина минути од секоја страна. 
  2. Послужете со компир салата и уживајте!

Повеќе вести на Готви.мк

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство

 

 

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*