Неодоливо вкусен компир од рерна – Тајната на рецептот е во неколку состојки

Неодоливо вкусен компир од рерна – Тајната на рецептот е во неколку состојки

Направете вкусен ручек за цело семејство. Супер идеја за компир деликатес со неколку состојки.

Ова е рецептот:

Состојки:

  • 1/4 шолја пармезан
  • 1 лажица маслиново масло
  • 1 лажичка лук во прав
  • 4 компири
  • сол
  • бибер

Начин на подготовка:

  1. Ставете ги пармезанот со маслиновото масло и лукот во посебен сад.
  2. Излупете ги компирите, исечете ги на подебели кругови и потоа ставете ги во смесата, па наредете ги во тава.
  3. Ставете сол и бибер па печете околу 25 минути на 220 степени.

На здравје!

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Трик за совршено печен компир

Плескавици од компир

Компир пита со праз

Повеќе од компир деликатес

Рецепт за најкремастото пире од компири

Кнедли од компири

Компир плочки со богат фил

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*